نحوه استفاده از کرم ضد آفتاب بر روی صورت و گردن

نحوه استفاده از کرم ضد آفتاب بر روی صورت و گردن

کرم های ضد آفتاب کرمی است که از بین تمام محصولات مراقبت از پوست که باید به طور صحیح در روتین خود استفاده کنید. نحوه استفاده صحیح از ضد آفتاب، مهم ترین است. به هر حال، شماره SPF لزوماً تضمین کننده محافظت مناسب از پوست نیست، بلکه میزان استفاده صحیح و دقیق آن را باید مورد توجه قرار گیرد.

نحوه استفاده از ضد آفتاب:

مرحله ۱: از صورت شروع کنید.

پس از پاکسازی پوست، تونینگ و استفاده ایده آل از سرم آنتی اکسیدانی مانند ویتامین C، یک چهارم مقدار کرم ضد آفتاب مصرف کنید و آن را با نوک انگشتان خود به هم بمالید. ابتدا آن را روی نوک بینی بمالید، سپس آن را از کناره های بینی به سمت بیرون به سمت گوش ها و سپس تا نیمه پایین صورت و سپس به پیشانی ببرید.

شما باید از ضد آفتاب بسیار دقیق استفاده کنید و آن را تا خط موی سر در پیشانی به سمت بالا و خارج از آن گسترش دهید.

همانطور که در عکس بالا می بینید، واقعاً باید مقدار زیادی از آن را استفاده کنید، زیرا در این صورت کرم ضد آفتاب از پوست شما محافظت می کند.

توجه: دلیل اینکه پیشنهاد می‌کنیم کرم ضد آفتاب را ابتدا در انگشتان خود بمالید به خاطر این است که وقتی ابتدا آن را در انگشتان خود پخش می‌کنید، احتمال یکنواخت مالیدن کرم بر روی صورت و گردن شما بیشتر است.

نحوه استفاده از کرم ضد آفتاب بر روی صورت و گردن
نحوه استفاده از کرم ضد آفتاب بر روی صورت و گردن

مرحله ۲: گوش ها را فراموش نکنید.

کرم ضد آفتاب را به گوش بمالید. اگر شما فردی هستید که موهای خود را به عقب می‌زنید، این ناحیه در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد، بنابراین مقداری از آن را نیز به آن بمالید.

مرحله ۳: قسمت بعدی گردن است.

برای ناحیه گردن، باید دوباره از کرم استفاده کنید و مقداری از کرم را بفشار از داخل تیوپ خارج کنید یعنی به اندازه یک چهارم کرم برای گردن شما کافی است.(آموزش مراقبت  زیبایی پوست)

بسیاری از افراد این اشتباه را مرتکب می شوند که از باقی مانده انگشتان خود روی گردن خود استفاده می کنند. مطمئن باشید این مقدار کرم ضد آفتاب، از گردن به اندازه کافی محافظت نخواهد کرد. اگر حوله ای می پوشید، بهتر است آن را بردارید زیرا یقه آن مانع مالیدن مناسب  کرم در کناره های گردن می شود. هنگام استفاده از گردن، به صورت حرکاتی به سمت بالا  وبه سمت جلو بمالید و سپس به طرفین گردن بزنید. اگر شما کرم را تا خط مو در پشت سر خود بمالید دهید. اطمینان داشته باشید که کل ناحیه گردن را که در معرض نورخورشید است به خوبی پوشش داده اید.

مرحله ۴: روی سینه بمالید.

اگر می‌خواهید پیراهن یقه V یا هر لباسی بپوشید که سینه را در معرض افتاب قرار می‌دهد، آن قسمت ها را هم با کرم ضد آفتاب بپوشانید و بگذارید خشک شود.

مرحله ۵: آرایش صورت تان را انجام دهید

در حالت ایده‌آل، اگر می‌خواهید از یک آرایش بر پایه مواد معدنی با ضد آفتاب استفاده کنید که محافظت بیشتری در برابر آفتاب ارائه می‌کند.

مرحله ۶: ضد آفتاب را در طول روز دوباره استفاده کنید.

حتما شنیده اید که باید هر دو ساعت یک بار ضدآفتاب بزنید، اما این کار چگونه بدون شستن صورت و شروع دوباره انجام می شود؟

مشکلی نیست یک راه آسان برای اطمینان از محافظت از پوست در طول روز، استفاده از پودر معدنی حاوی SPF هر چند ساعت یکبار است. که به ضد آفتاب های فیزیکی معروف هستند.

اگر استفاده از ضد آفتاب را ۳۶۵ روز در سال تکرار کنید به طرز چشمگیری نتایج کاهش سریع علائم پیری پوست تان را مشاهده خواهید کرد.

خوب، حالا که فهمیدید چگونه از کرم ضد آفتاب را درستی استفاده کنید، مطمئن شوید که این پنج اشتباه رایج مراقبت از پوست را مرتکب نخواهید شد.

 

کپی برداری از مطالب سایت بدون درج لینک مطلب ممنوع است و پیگیرد قانونی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع به محتوا