مراقبت از پوست با ضد آفتاب ها

مراقبت از پوست با ضد آفتاب ها

کرم ضد آفتاب مهم ترین محصول مراقبت از پوست است که می توانید از آن به عنوان یکی از روتین های مراقبت از پوست روزانه استفاده کنید.

اما اکثر مردم از آن به درستی استفاده نمی کنند.

همه افراد باید برای محافظت از پوست خود از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع با فاکتور محافظت در برابر نور خورشید (SPF) 30 یا بالاتر استفاده کنند.

بیایید کرم ضدآفتاب را تجزیه و تحلیل کنیم

ضد آفتاب پوست شما را از طیف نوری گسترده نور خورشید محافظت میکند.

یک کرم ضد آفتاب با طیف وسیع یا تمام طیف از پوست شما در برابر قرار گرفتن در معرض آسیب اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت می کند. دو نوع اشعه ماوراء بنفش (UV) UVA و UVB وجود دارد.

اشعه‌های UVA به داخل لایه درم پوست نفوذ می‌کنند و باعث پیری زودرس پوست می‌شوند و باعث چین و چروک شدن آن و ایجاد لکه‌های قهوه‌ای پیری می‌شوند.

اشعه UVB می تواند پوست را بسوزاند، شدت آنها بسته به فصل، مکان و زمان روز متفاوت است.

قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه های UVA و UVB می تواند منجر به سرطان پوست شود.

تاثیر ضد آفتاب برای مراقبت از پوست

فاکتور محافظت در برابر آفتاب (SPF) چیست؟

SPF چیست؟ فاکتور محافظت از خورشید (SPF) است. SPF معیاری است که نشان می‌دهد کرم ضد آفتاب چقدر اشعه‌های خورشید را جذب یا مسدود می‌کند و از نظر تئوری مدت زمانی را که می‌توانید در آفتاب بگذرانید را مشخص میکند.

در مورد spf ضد آفتاب بیشتر بدانید.

به عنوان مثال، SPF 15 به شما این امکان را می دهد که ۱۵ برابر بیشتر از زمانی که می توانید بدون محافظت در زیر نور خورشید بمانید. بنابراین، اگر پوست شما در عرض ۲۰ دقیقه بدون ضد آفتاب شروع به قرمز شدن کرد، استفاده از محصولی با SPF 15 این زمان را تا ۱۵ برابر افزایش می دهد، به این معنی که می توانید به مدت ۳۰۰ دقیقه زیر نور خورشید بمانید بدون قرمز شدن پوست.

ضد آفتاب با SPF های مختلف

علاوه بر این، SPF بالاتر، از اشعه های بیشتر جلوگیری می کند – محصولی با SPF 15 تقریباً ۹۳ درصد اشعه های خورشید را فیلتر می کند. SPF 30 حدود ۹۷ درصد را فیلتر می کند.

آموزش مراقبت و زیبایی پوست با ضد آفتاب

 

پوست مال بدن شماست و بزرگترین و سریعترین اندام در حال رشد است

 

تفاوت بین ضد آفتاب های شیمیایی و فیزیکی چیست؟

ضد آفتاب های شیمیایی حاوی ترکیبات آلی مانند اکسی بنزون یا اکتینوکسات هستند که اشعه ماوراء بنفش را جذب و به گرما تبدیل کرده و گرما را از پوست آزاد می کند. کرم‌های ضدآفتاب شیمیایی محبوب‌تر شده‌اند، زیرا مالش آن بر روی پوست و یا به عبارتی استفاده از آن آسان‌تر است و در فرمول‌های متعدد متناسب با انواع پوست وجود دارد.

ضد آفتاب های فیزیکی حاوی مواد معدنی فعال مانند دی اکسید تیتانیوم یا اکسید روی هستند که اشعه UV را از پوست منعکس می کنند. یک ضد آفتاب فیزیکی کلاسیک، اکسید روی سفیدی است که روی بینی نجات غریق ها دیده می‌شود. امروزه ضدآفتاب های فیزیکی از نظر زیبایی زیباتر هستند. آنها برای کودکان خردسال بسیار مناسب هستند زیرا چشم را اذیت نمیکنند. ضد آفتاب های فیزیکی همچنین روی پوست های حساس یا پس از انجام لایه برداری شیمیایی یا لیزر به خوبی عمل می کنند.

بهترین نوع ضد آفتاب چیست؟

ضدآفتاب های ضدآب، ضد آفتاب های رنگی، ضد آفتاب های مرطوب کننده، حتی ضد آفتاب های پودری وجود دارد. انواع مختلفی از ضد آفتاب ها را می توان در ساعات مختلف روز استفاده کرد و این می تواند به فعالیتی که روزانه انجام می دهید بستگی داشته باشد.

  • کرم ضد آفتاب روزانه باید یک ضد آفتاب مرطوب کننده با طیف وسیع با SPF 30 یا بالاتر باشد.
  • کرم ضد آفتاب رنگی را می توان به جای کرم پودر یا در ترکیب با پودر صورت استفاده کرد.
  • ضد آفتاب پودری را می توان در طول روز استفاده کرد و برای استفاده مجدد آسان عالی است.
  • کرم ضد آفتاب مقاوم در برابر آب، انتخاب بهتری برای فعالیت در فضای باز است. SPF ضد آفتاب های ضدآب را می توان تا ۸۰ دقیقه در حین شنا یا عرق کردن حفظ کرد.

طریقه استفاده از ضد آفتاب

هنگام اضافه کردن کرم ضد آفتاب به روتین روزانه خود، به یاد داشته باشید که حداقل ۱۵ دقیقه قبل از بیرون رفتن از یک مقدار مناسب ضد آفتاب استفاده کنید، همان مقدار را ۲ ساعت بعد، پس از شنا یا تعریق شدید دوباره استفاده کنید.

حتی اگر هوای بیرون ابری باشد، باز هم ضد آفتاب مهم است. کرم ضد آفتاب را روی تمام نواحی پوست بدن، بازوها، پاها، گوش‌ها، لب‌ها، پیشانی و گردن تان بمالید. هرقسمتی از پوست که در معرض آفتاب باشد.

چطور از ضد آفتاب استفاده کنیم
چطور از ضد آفتاب استفاده کنیم

ضد آفتاب بهترین محصول مراقبت از پوست

ضد آفتاب را می توان برای افراد سنین ۶ ماهه و ۱۰۰ ساله استفاده کرد!

فاکتور کلیدی در مورد ضد آفتاب این است که مهم ترین محصول مراقبت از پوست است که می توانید استفاده کنید.

از هر متخصص پوست، جراح پلاستیک یا متخصص مراقبت در مورد پوست بپرسید👇:

“اگر مجبور بودید یک محصول مراقبت از پوست را انتخاب کنید، آن محصول چیست؟”

⭕️پاسخ خواهند داد؟ ❤️ 👍 ضد آفتاب!

 

استفاده از مطالب سایت بدون درج لینک مطلب ممنوع است و پیگرد قانونی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع به محتوا