تاسیس آرایشگاه زنانه

روال تاسیس آرایشگاه زنانه چگونه است؟ (۳۰ دیدگاه)

تاسیس آرایشگاه زنانه آرزوی هر هنرجویی است و دوست دارد بعد از گذراندن دوره های آرایشگری  آرایشگاه زنانه خود تاسیس کند ولی بعضی ها وسع مالی شون کفاف نمیدهد و مجبورند در آرایشگاه ها کار کنند. برای کار کردن در آرایشگاه باید مدرک فنی حرفه ای حرفه مورد نظر را داشته باشید و نیازی به گذراندن تمام حرفه ها نیست ولی برای تاسیس آرایشگاه باید یا دیپلم آرایشگری داشته باشید .

خلاصه مراحل تاسیس آرایشگاه زنانه

پس اگر میخواهید آرایشگاه راه اندازی کنید شرط اول داشتن دیپلم آرایشگری زنانه (مدرک آرایش و پیرایش یا ۷ مدرک تخصصی آرایشگری) است. قبل از ثبت نام در اموزشگاه به مدیریت اموزشگاه اطلاع دهید که میخواهید آرایشگاه راه اندازی کنید تا راهنمایی تان کنند. ظمنا برای اطمینان بیشتر به اتحادیه محل تون بروید شرایط و مدارکی که لازم دارید را بپرسید تا ببینید آیا شرایط دیگر اتحادیه آرایشگران را میتوانید برآورد کنید یا نه. البته در مورد تاسیس آرایشگاه قدرت مالی حرف اول را میزند . بعد اقدام کنید در زیر شرایط تاسیس آرایشگاه زنانه را ببینید.

قبول تعهدنامه های مجوزهای صنفی و رعایت الزامات بهداشتی مکان و پرسنل جز شرایط اساسی برای تاسیس آرایشگاه میباشد.

داشتن مدرک آرایش و پیرایش زنانه برای تاسیس آرایشگاه

قبل از هرکاری باید باید مدرک آرایشگری داشته باشید که اون هم گرفتن مدرک آرایشگری کاری ندارد . برای گرفتن مدرک آرایشگری اولین کاری که باید انجام دهید این است که اول باید به یک آموزشگاه آرایشگری زنانه معتبر برای ثبت نام مراجعه نمایید و بگید که برای تاسیس سالن میخوام مدرک بگیرم .

در آموزشگاه انتخابی شما باید دیپلم آرایشگری را بگیرید. این دوره حدود دو ماه الی سه ماه میباشد.

بعد از اتمام کلاس ها آموزشگاه مربوطه از طرف سازمان فنی حرفه ای شما را به یکی از آموزشگاه ها یا آموزشگاه خودش برای  امتحان تئوری یا عملی معرفی میکند.

مراجعه به اتحادیه آرایشگران جهت تاسیس آرایشگاه زنانه

بعد که مدرک آرایش و پیرایش یا دیپلم آرایشگری را گرفتید به اتحادیه آرایشگران شهر خودتان مراجعه میکنید و درخواست عضویت در اتحادیه را برای افتتاح میدهید. براشون بگید میخوام آرایشگاه بزنم راهنمایی میکنند.

در اتحادیه براتون میگند که باید سالن بزنید تا برای تایید اولیه بیاند. سالن هم شرایط خاص خودش را دارد  که براتون میگند باید چگونه باشد از نظر متراژ و محل و امکانات سالن که باید شرایط سالن را بپرسی .

انتخاب نام مناسب برای تاسیس آرایشگاه

اسم آرایشگاه باید طوری باشد که مورد تایید آنها باشد و فیلتر نشوید میتوانید از اسم و فامیل خودتان هم استفاده کنید.

واریز هزینه های تاسیس آرایشگاه

بعد که از طرف اتحادیه تایید شدید چند تا فیش از طرف اتحادیه و شهرداری که نسبت به شهر سکونت تان متفاوت است و خزانه کشور، ثبت نام مالیاتی تا کد مالیاتی، پلیس +۱۰، بهداشت براتون میدند که باید پرداخت کنید.

کارت بهداشت

در مرحله بعد باید آزمایش تست مورفین و …  مربوط به دریافت کارت بهداشت را باید انجام دهید. بعد از تاسیس آرایشگاه مدارک کارت بهداشت برای پرسنل هم الزامی است . جهت دریافت کارت بهداشت به مراکز بهداشت محیط یا دفاتر پیشخوان سلامت مراجعه شود.

احراز هویت

در مرحله بعدی برای احراز هویت و اثر انگشت به اماکن شهرتان تشریف ببرید.

تاسیس آرایشگاه با شریک

اگر برای تاسیس آرایشگاه شریک دارید و دو یا چند نفری میخواهید آرایشگاه راه اندازی کنید رضایت نامه محضری سایر شرکاء برای صدور پروانه کسب بنام یکی از شرکاء الزامی است.

شرکت در کلاس های بهداشت

در کلاس های بهداشت اصناف هم که حدود یک هفته است باید شرکت کنید .

کارت بهداشت مدیر و کارکنان آرایشگاه

مدرک مورد نیاز جهت ثبت نام برای دریافت مجوز تاسیس سالن زیبایی یا آرایشگاه، دریافت کارت بهداشت است .

 1. کارت ملی
 2. عکس رنگی پرسنلی
 3. شماره همراه به نام خود فرد

موارد بالا جز الزامات است باید پیش تان باشد. گام بعدی پرداخت هزینه ها و دریافت رسید ثبت نام  و در مرحله بعد مراجعه به آزمایشگاه های طرف قرارداد مرکز بهداشت شهر خود و انجام چندین آزمایش از جمله آزمایش مدفوع، خون و … به منظور آزمایش هایی از نظر بیماری های عفونی مانند ایدز و هپاتیت و انگل مورد بررسی قرار خواهید گرفت که آزمایش مدفوع برای کارت بهداشت یکی از آنها می باشد.

تایید مکان آرایشگاه از طرف اماکن

در مرحله آخر باید از اماکن شهرتان برای تایید سالن تون از بابت (شرایط سالن زنانه، از لحاظ مکان و مشاعات و … ) بیاند و تایید کنند و اگر مشکلی نبود و تایید کردند جواز آرایشگاه چند روز بعد صادر میشود و شما میتوانید تابلو تان را بزنید و خدمات آرایشگری را شروع کنید.

آرایشگاه باید در مجاوت چه مشاغلی نباشد؟

مکان آرایشگاه باید نزدیک به مشاغلی که کاملا مردانه هستند نباشد مثل تعمیرگاه ها و مراکز خدمات خودرویی (مثل تعمیرگاه ها ، مکانیکی، صافکاری، باطری سازی، تعویض روغن خودرو، آپاراتی و …) و همچنین نمایشگاه خودرو، آرایشگاه های مردانه، موسسات و آموزشگاه های مردانه و باشگاه های بدنسازی مردانه و  …

اجاره مکان آرایشگاه زنانه

در هر شهری هستید اگر برای تاسیس آرایشگاه زنانه میخواهید ملک اجاره کنید یا مکانی را بخرید قبل از عقد اجاره نامه یا خرید مکان آرایشگاه به اتحادیه آرایشگران مراجعه کنید و تمامی مشخصات سالن را با کروکی مکان در میان بگذارید تا مورد تایید قرار بگیرد و بعد ملک را اجاره کنید تا خدایی نکرده اگر مورد تایید اتحادیه و اماکن شهر شما قرار نگرفت دچار زیان مالی نشوید. در این مورد کاملا دقت کنید.

مکان آرایشگاه از لحاظ الزامات بهداشتی و داشتن شرایط لازم برای آرایشگری باید مورد تایید اتحادیه آرایشگران شهرتان باشد.

استعلامات بین دستگاه های دولتی به صورت انلاین توسط اتحادیه آرایشگران انجام میشود.

نداشتن بدهی مالیاتی برای تاسیس آرایشگاه زنانه

گواهی ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم (مشخص بودن پرداخت بدهی یا ترتیب پرداخت بدهی مالیات قطعی شده). به صورت آنلاین استعلام میشود.

اگر قوانین جدید هم اگر وضع شده باشد  اتحادیه براتون خواهد گفت .

 مشاهده نظرات در انتهای متن

38 دیدگاه در “روال تاسیس آرایشگاه زنانه چگونه است؟ (۳۰ دیدگاه)”

 1. ❤️❤️سلام واسه بازکردن مغازه چند تا مدرک لازمه؟ واینکه کدام رشته آرایشگری برم که درآمد ش خوب باشه؟

  1. سلام منم سوالم همینه من خیلی علاقه دارم به آرایشگری ولی بهم میگن برو یه کاره ای شو نمیدونم باید چیکارکنم

   1. توصیه من این است که به آن چیزی که علاقه داری برید دنبالش. علاقه داشتن یکی از کلید های موفقیت است. درسته زندگی بالا پایین زیاد داره بالاخره باید از یک جایی شروع کنید و خودبخود راه خودت را پیدا میکنی

  2. سلام.
   دو راه دارید:

   ۱- مدرک آرایش و پیرایش را بگیرید و با این مدرک اقدام به تاسیس آرایشگاه بکنید

   ۲- ۷ مدرک تخصصی آرایشگری را بگیرید و با این ۷ مدرک درخواست تاسیس آرایشگاه بکنید.

 2. پاسخ الهه

  واسه درآمد که همه رو باید داشته باشی ولی تتو بیشتر سودش بنظر شخصی من

 3. من چند چند ساله کار آرایشگری میکنم ولی مدرک ندارم برای گرفتن مدرک حتما باید به آموزشگاه مراجعه کنم؟
  آیا میتونم فقط تو آزمون فنی حرفه ای شرکت کنم؟

  1. پاسخ سما فرد
   بله شما باید در دوره آرایش و پیرایش ثبت نام کنید بعد در آزمون شرکت کنید . با توجه به اینکه شما تجربه آرایشگری دارید و خدمات آرایشگری را بلد هستید گذراندن این دوره زمان خیلی کمتری از وقت شما را خواهد گرفت و وزدتر میتوانید در آزمون های عملی و نظری شرکت کنید و مدرک آرایش پیرایش زنانه بگیرید

 4. سلام . من مدرک تاتو فنی حرفه ای را میخواستم بگیریم منظورم مدرک آرایش دائم صورت (میکروپیگمنتیشن) است . میتونم با شرکت در کلاس های میکروپیگمنتیشن آموزشگاه آرایشگری این مدرک را دریافت کنم ؟

 5. پاسخ مهناز فکوری

  آموزش مي توني ببيني ولي تا مدرك ابرو و گريم نداشته باشي مدرك تتو نمي ده فني حرفه اي

 6. سلام و خسته نباشید .
  من حدود سال ۱۳۹۵ ، سرتیفیکیت میکروبلیدینگ ومیکروپیگمنتیشن را از یه اکادمی گرفتم و الان که مدرک فنی حرفه ای آرایش دائم را لازم دارم از آکادمی گفتند برای امتحان دادن در این حرفه باید مبلغ ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ تومان هزینه بدی تا برای شرکت در آزمون فنی حرفه ای معرفی ت کنیم.
  من میخواستم خودم در آزمون یک آموزشگاه جداگانه ای که ارتباطی به این آکادمی ندارد شرکت کنم لطفا در این باره راهنمایی کنی .

  1. پاسخ فرشته عسگری
   سلام . خدمات شما عرض شود بر اساس قوانین آموزشگاه های فنی حرفه ای ، هر آموزشگاه مجاز است که هنرجوهای ثبت نامی خود را برای آزمون معرفی کند . شما باید در این مورد به عنوان هنرجو در یک آموزشگاه ثبت نام کنید و تا بتوانید در آزمون معرفی تان کنند . چون شما آموزش دیده هستید با آموزشگاه های بالا تماس بگیرید تا شرایط کمترین هزینه را برای ثبت نام بدون شرکت در کلاس ها و صرفا برای مدرک برای شما اعلام کنند.

 7. سلام
  من ۱۵ سالمه و کلاس نهم راهنمایی هستم و علاقه زیادی به رشته آرایشگری دارم سوالی که دارم اینه که آیا من حتما باید رشته فنی و حرفه ای در دوره دبیرستان بردارم ؟
  بعد میشه من رشته دبیرستانم انسانی باشه و همزمان در آموزشگاه آرایشگری آموزش ببینم ؟

  1. پاسخ سپیده عزیز

   بله فرقی نمیکند یا رشته فنی حرفه ای باشی یا علوم انسانی یا تجربی و غیره.

   بله میتوانید

 8. سلام دوستان من میخوام آرایشگاه بزنم ولی خیلی استرس دارم که مشتری بیاد نیاد و این که چه چیزایی واسه اول کار بخرم میشه راهنماییم کنید👐👐

  1. پاسخ مهوش

   تو بزن یه مشتری و راه بنداز خود به خود استرس ت رفع میشه😅

   البته هرچقدر هم ما بگیم بازهم فایده نداره استرس تو موقعی رفع میشه که تو آرایشگاه یه مشتری رو راه بندازی برات عادی میشه😊

 9. سلام
  دوستان مدل برای تتو قانون ش اینکه باید رایگان بزنیم ترمیم هم باید رایگان باشه
  من یک جا آموزش دیدم دوتا مدل از کارکنان آرایشگاه و زدم برای ترمیم دیگه نرفتم آرایشگاه بزنم براشون
  حالا مربی ام میگه باید خسارت بدی
  میگه خودم براشون میزنم ولی هزینه شو باید بپردازی
  میخوام بدونم این کار قانون تتو هست؟
  لطفا راهنمایی کنید

 10. باسلام
  من آرایشگاه بازکردم مدلهای قدیمی رو بلدم برای شینیون چهارتامدل جدیدهم رفتم از یه آرایشگر یاد گرفتم میرم اونجا درست میکنم بعد که میام یه دونه شینیون خطی بزنم همش ازیادم میره نمیدونم چیکارکنم منو راهنمایی کنید.

 11. سلام دوستان من مدرک آرایش پیراش گرفتم میخو آم آرایشگاه بزنم بنظرتون بزنم یا نه یا سخته ؟؟

  1. پاسخ سهیلا

   بزن ولی بیشتر سعی کن اول رو مدل کارکنی بعدشم کسانی که تخصص دارند تو حرفه های دیگه بگیر که کارای دیگه رو واست راه بندازند.

   1. پاسخ سهیلا

    دوستم میگه نزن هنوزاوله کارت است و میزنی مو و چهره مردم و خراب میکنی. بهم استرس میده. خیلی سخت ش میگیره منم میگم باید آرایشگاه بزنم رو پای خودم وایستم تا ترس هم بریزه

    1. پاسخ سهیلا

     من قبل اینکه مدرک بگیرم آرایشگاه زدم خدا شاهده هیچکس رو هم خراب نکردم پشتکار داشته باش فقط چیزایی رو که بلدی رو مطمئنی انجام بده‌

     واسه چیزایی که لازمه بدونی وکار کنی توش ضعیفی رو مدل کارکن میاد دستت

 12. یه سوال بچه ها مدرک آرایش و پیرایش داشته باشیم برای سالن ناخن کافی ه یا حتما باید مدرک مانیکور رو بگیریم که بتونیم تو یه سالن ناخنکار باشیم و کار کنیم

  1. پاسخ پریسا

   ازتون مدرک خواستند؟ قانون جدید آمده که ناخنکارهای سالن حتما باید مدرک مانیکور و پدیکور داشته باشند اما به خود سالن هم بستگی داره که ازتون بخواد یا نه

   1. پاسخ سوری

    سالن ازم نخواستند از صنف اومدن گفتن باید مدرک داشته باشید منم رفتم ثبت نام گفتن فعلا آزمون مانیکور نداریم فقط آرایش و پیرایش است منم همونو ثبت نام کردم

 13. استاد من الان تو پارکینگ خونه مون آرایشگاه زدم، همسرم بیکاره، برای ارتقای کارم میخوام سالن بزنم، ولی مدرک ام برای سال ۷۵هست، میگند باید چن دتا مدرک بگیرم، ولی من نه وقت شو دارم نه واقعا هزینه شو. بهترین راهکار به نظرتون چیه؟

  1. پاسخ ساناز

   عزیزم با همون مدرک هم میتونی کار کنی ولی باید خودت و بروز کنی
   شما از سال ۷۵ کار نکردید چطور میخوایید سالن بزنید

   1. نه عزیزم کاردارم میکنم همین الان هم کارمیکنم همیشه کارم رو به روز میکنم همه چیزها روهم بلدم
    چون مشتری زیاد دارم میخوام کمی کارم روگسترش بدم چون؟ همسرم بیکاره دو تا بچه دارم خرج زندگی رو بهتر دربیارم

 14. سلام دوستان من یک ساله که دوره دیدم حدود سه ماه هم کنار یه آرایشگر ماهر کمی تجربه به دست آوردم الان تصمیم دارم آرایشگاه بزنم ولی یه کم ترس دارم میشه بگید چیکار کنم ؟ ممنون میشم از راهنماییتون
  البته تصمیم دارم دوره های حرفه ای رو در حین کار بگذرونم
  لطفا مشاوره بدید 🙏🙏🙏🙏

  1. پاسخ زانا فرخی

   اصلن هم ترس نداره عزیزم
   من خودم امتحان ارایش پیرایش ام رو دادم رفتم سالن زدم بعدش مدرک ام اومد و در حین کار هم کلاس های پیشرفته مثل گریم و شنیون و ابرو رفتم الآنم دارم به سایه و هاشور میرم فردا پس فردا وقت امتحان میشه ولی من چن دتا کار کردم و قشنگ دستم حرفه ای شده.
   و‌اینکه تو سالن خودت که کار کنی دستت قشنگ حرفه ای میشود پیش آرایشگر دیگه کار کردن هیچی یاد نمیگیری فقط وقت تلف کردنه به نظرم اینطوری پیش بری حوصلت سر می‌ره

  2. پاسخ زانا فرخی

   خواهش میکنم عزیزم اره نترس هرچقدر برای خودت کار کنی دستت روان میشه ‌پیش این اون کار کردن ‌فقط اعتماد بنفس تو را میاره پایین

 15. میبخشین استاد اگر سالن آرایشگاه بزنم درکنارش تتو باشه بازم این مدرک و میخواند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع به محتوا